Kézilabda megyei bajnokság

Hosszú évek után idén először szervezik meg a Hargita megyei amatőr férfi kézilabda bajnokságot. Tizenkét csapat nevezett be a sorozatba, amelyeket két csoportba soroltak a szervezők. Az egyikben már lejátszották az első meccseket, október utolsó szombatján rajtolnak a gyergyószéki csapatok is.

A megyei bajnokság A csoportjában az SZKC Öregfiúk, a Székelykeresztúri FKCs, Homoródalmás, a Balánbányai ROA, Szentegyháza és a Gyergyószentmiklósi Szaki II szerepelnek, a B csoportban pedig a Gyergyószentmiklósi Szaki I, a Remetei Kereszthegy, Szárhegyi Bástya, a Csikszentkirályi KSE, a Hollói Iskolaközpont és a Ditrói Auto-Tig  szerepelnek.

Korpos Lajos, a gyergyószentmiklósi kézilabdázást feltámasztó testnevelőtanár elmondta, a zömében gyergyói csapatokat tömörítő B csoport ugyanakkor Gyergyó körzeti bajnokságot is jelent, önálló bajnokkal, de az első két helyezett szerepel majd a megyei döntőben is. A gyergyószentmiklósi Szaki két együttessel is nevezett a megyeibe.

A Szaki II tulajdonképpen Marosvásárhelyen tanuló egyetemisták együttese, akik nagy valószínűséggel a megyei bajnoki cím egyik várományosának számítanak. Ami a lebonyolítást illeti, minden együttes szervez egy tornát, egy ilyen tornán pedig két fordulóra kerül sor. A döntőbe négyen kerülnek (csoportonként az első kettő). A fináléban mindenki játszik mindenkivel, a végén pedig az első helyezett lesz a megyei bajnok.


Hargita Megyei Férfi Kézilabda Bajnokság

2010-2011

A csoport                                                                                                             B csoport

1.       Székelyudvarhwelyi KC Öregfiúk                                            1. Gyergyószentmiklósi Szaki I

2.       Székelykeresztúri FKCs                                                           2. Gyergyóremetei Kereszthegy

3.       Homoródalmás                                                                         3. Gyergyószárhegyi Bástya

4.       Balánbányai ROA                                                                      4. Csikszentkirályi KSE

5.       Szentegyháza                                                                             5. Hollói Iskolaközpont

6.       Gyergyószentmiklósi Szaki II                                                    6. Gyergyóditrói Auto-tig

Keresztúr, 2010. október 24.                                                       Gyergyóditró, 2010. október 30.

I. forduló

9.00        Keresztúr – Szaki II                                                             Auto-tig – Szaki I

10.30     Almás – SzKC                                                                     Szentkirály – Bástya

12.00     Szentegyháza – ROA                                                          Holló - Kereszthegy

II. forduló

15.00     ROA – Szaki II                                                                     Szaki I - Kereszthegy

16.30     Almás – Szentegyháza                                                     Bástya - Holló

18.00     Keresztúr – SzKC                                                              Auto-tig – Szentkirály

Székelyudvarhely, 2010. november 21.                                 Holló, 2010. november 13.

III. forduló

9.00        SzKC – Szentegyháza                                                      Holló – Szaki I

10.30     Keresztúr – ROA                                                                Szentkirály - Kereszthegy

12.00     Almás – Szaki II                                                                 Auto-tig - Bástya

IV. forduló

15.00     Keresztúr – Szentegyháza                                                Szentkirály – Szaki I

16.30     Almás – ROA                                                                      Bástya - Kereszthegy

18.00     Szaki II – SzKC                                                                    Auto-tig - Holló

Balánbánya, 2010. december, 12.                                             Gyergyószárhegy, 2010. november 27.

V. forduló

9.00        ROA – SzKC                                                                         Bástya – Szaki I

10.30     Keresztúr – Almás                                                               Auto-tig - Kereszthegy

12.00     Szentegyháza – Szaki II                                                      Szentkirály - Holló

VI. forduló

15.00     Almás – SzKC                                                                       Auto-tig – Szaki I

16.30     Keresztúr – Szaki II                                                               Holló - Kereszthegy

18.00     Szentegyháza – ROA                                                           Szentkirály – Bástya


Hargita Megyei Férfi Kézilabda Bajnokság

2010-2011

A csoport                                                                                                             B csoport

Székelyudvarhely, 2011. január 30.                                          Gyergyóremete, 2011. január 22.

VII. forduló

9.00        Almás – Szentegyháza                                                    Szaki I - Kereszthegy

10.30     Keresztúr – SzKC                                                              Bástya - Holló

12.00     ROA – Szaki II                                                                     Auto-tig – Szentkirály

VIII. forduló

15.00     SzKC – Szentegyháza                                                      Holló – Szaki I

16.30     Keresztúr – ROA                                                               Auto-tig - Bástya

18.00     Almás – Szaki II                                                                 Szentkirály - Kereszthegy

Szentegyháza, 2011. február 13.                                                Gyergyószentmiklós, 2011. február 19.

IX. forduló

9.00        Keresztúr – Szentegyháza                                               Szentkirály – Szaki I

10.30     Almás – ROA                                                                      Bástya - Kereszthegy

11.00     Szaki II – SzKC                                                                    Auto-tig - Holló

X. forduló

15.00     Keresztúr – Almás                                                           Szentkirály - Holló

16.30     ROA – SzKC                                                                      Auto-tig - Kereszthegy

18.00     Szentegyháza – Szaki II                                                  Bástya – Szaki I

A rájátszásban jut mindkét csoport első három helyezettje.

A rájátszás tervezett játéknapjai: március 5.(I+II), március 26. (III+IV)és április 16.(V)

I.                    Forduló:                                                                                       IV. Forduló

A2-B1                                                                                                            A2-A1

B2-B3                                                                                                            B2-A3

A1-A3                                                                                                            B1-B3

II.                  Forduló:                                                                                       V. Forduló:

A3-B1                                                                                                            A3-B3

B2-A1                                                                                                            A2-B2

A2-B3                                                                                                            A1-B1

III.                Forduló

B3-A1

A2-A3

B2-B1

Az első négy forduló mérkőzéseinek sorrendje változhat, a házigazdák függvényében.


I. - II. forduló

Hargita megyei kézilabda bajnokság Ditró

Szombaton a ditrói sportcsarnokban rendezték meg a Hargita megyei kézilabda-bajnokság B csoportjának első mérkőzésnapját. Az eseményen a Gyergyó körzeti bajnokságban – már megszokott módon – két fordulóra került sor, vagyis minden csapat két összecsapáson van túl. Az eredményekből első látásra úgy tűnik, az erőviszonyok nem változtak.



A házigazda Gyergyóditrói Auto-Tig, a Gyergyószárhegyi Bástya, a Gyergyóremetei Kereszthegy, a Gyergyószentmiklósi Szaki I, a Gyergyóhollói Iskolaközpont, valamint a Csíkszentkirályi KSE részvételével rajtolt el szombaton a gyergyószéki kézilabdaidény. A Gyergyó körzeti férfi kézilabdabajnokság idén már a Hargita megyei kézilabda-bajnokság egyik csoportjaként működik, így idén a legjobbaknak lehetőségük nyílik a megyei bajnoki cím megszerzésére is. Ehhez azonban először itt a csoportban kell a továbbjutást jelentő első két hely valamelyikén végezni.

Az első forduló alapján úgy tűnik, hogy Szárhegy és Ditró, vagyis két rutinosabb csapat a legesélyesebbek a döntőbe jutásra, ők simán vették az első akadályokat. Mellettük még a remetei csapat is hibátlan, igaz ők viszonylag könnyebb ellenfelekkel találkoztak a szezonnyitón.

Egy nagy lépést tettek a fejlődés, és a sorozat komolysága érdekében. A korábbi években jórészt baráti alapon zajlott a szervezés, most viszont a fő mozgatórugó a Hargita megyei kézilabda-szövetség, ők gondoskodnak az időpontok egyeztetéséről, játékvezetők delegálásáról és más szervezési kérdések megoldásáról – közölte a szövetség vezetője, Benedek Csaba.

A  Hargita megyei kézilabda-szövetség és a Hargita megye tanácsa által szervezett bajnokság nyitónapján az alábbi eredmények születtek:

Ditrói Auto-Tig – Gyergyószentmiklósi Szaki I 38-10 , gólszerzők: Gál E 9, Csibi Á 8, Bajkó I 5, Bajkó T, Gergely 4-4, Kovács 3, György, Szabó 2-2, illetve Kozma 4, Albert, Len 3-3.

Csíkszentkirályi KSE – Gyergyószárhegyi Bástya 28-39 , gólszerzők: Rata 6, Tatar 5, Bartis, Boros 4-4, Tánczos 3, Lukács, Csiszér, Gerczuj 2-2, illetve Becze 13, Gáspár 12, Deák 5, Cseh 4, Fülöp 3, Gábor, Ilyés 1-1.

Hollói Iskolaközpont – Gyergyóremetei Kereszthegy 18-31 , gólszerzők: Labont 10, Tarnovanu 3, Bicajanu, Catrinoiu 2-2, Vasilica 1, illetve Bakos B 9, Bakos L 4, Balázs-Kercsó B, Balázs-Kercsó Zs, Pál, Puskás I 3-3, Molnár, Puskás Á 2-2, Borbély, Nagy-György 1-1.

Szaki I – Kereszthegy 21-37 ,  gólszerzők: Len 7, György 5, Albert 4, Kozma, Borbély 2-2, Balázs, illetve Bakos B 9, Bakos L 8, Pál 6, Nagy-György 5, Balázs-Kercsó B 3, Molnár, Puskás I 2-2, Borbély, Puskás Á 1-1.

Bástya – Holló 45-21 , gólszerzők: Gáspár 12, Becze 11, Deák 8, Cseh 4, Fülöp, Lukács 2-2, illetve Labont 17, Bicajanu, Catrinoiu, Tarnovanu, Ráduly 1-1.

Auto-Tig – KSE 38-13 ,  gólszerzők: Gál E 18, Csibi Á, Kovács 4-4, György, Bajkó T 3-3, Sipos, Puskás, Csibi T 2-2, illetve Kristó 6, Tatar 3, Lukács, Bartis, Tánczos, Gerczuj 1-1.

A bajnokságot két forduló után az Auto–Tig, a Bástya és a Kereszthegy vezetik, két-két győzelemmel, közülük jelenleg az Auto-Tig áll jobban, +53-as gólkülönbséggel, második a Bástya +35-tel, míg a Kereszthegy gólkülönbsége +29.

A bajnokság következő két fordulóját november 13-án, Gyergyóhollóban rendezik.